O mně

Jmenuji se Martina Charvátová Skácelová. Narodila jsem se ve znamení vodnáře s ascendentem štíra, což mě vždy vedlo ke snaze "jít pod povrch" věcí, nespokojit se jen s informacemi, které mi byly překládány. Schopnost pochopit druhé, jejich starosti mi život přinesl, jak už to bývá, prožitím osobních větších i menších tragédií a zkoušek. To mě přivedlo k tomu, že vše co se nám děje, v sobě nese určité sdělení, pokud jej pochopíme, dostáváme dar poznání.

Vždy hledám propojení reálného světa s mystikou, věcmi neuchopitelnými, které nás přesto obklopují. Vnímám potřebu rovnováhy v sobě i v jiných lidech jako ideálního stavu pro prožití harmonického a naplněného života. Schopnost empatie mi umožňuje vám nabídnout podat pomocnou ruku k přivedení rovnováhy i do vašich životů prostřednictvím vaší vlastní tvorby a vyladěním vašich pocitů. 

Absolvovala jsem studium arteterapie na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a enkaustiku využívám jako formu arteterapie. Můj celoživotní zájem o psychologii se zaměřením na mezilidské vztahy i sebepoznání a zájem o výtvarné umění, především záliba v kresbě a malbě mě přivedly ke studiu arteterapie jako léčebnému prostředku lidské psychiky. 

Jsem certifikovanou lektorkou enkaustiky. Absolvovala jsem vzdělávací lektorský kurz u paní Laury Écsiové, slovenské malířky věnující se enkaustice již dlouhou dobu. Tato dáma vychovává, sdružuje a udržuje úroveň certifikovaných lektorů enkaustiky jak po celé České republice, tak i na Slovensku.

Za zkušenostmi vyjíždím již i za naše hranice a bylo i ctí účastnit se workshopu v Německu pod vedením paní Anna-Maria Aigner malířky a arteterapeutky rakouského původu, která enkaustiku využívá jako formu arteterapie již po několik desetiletí. Jsem také ve spojení s dalšími významnými enkaustiky v Evropě, např. Johnem Bucklandem, jehož malba na nahřívací desce si právem našla svoje místo na enkaustickém výsluní.

Enkaustika není jen výtvarná technika, je to životní styl a kdo jednou okusil vůni rozpuštěného vosku, většinou ho tato vůně provází dalším životem v jeho tvorbě.

Přeji všem, aby v sobě objevili toho jedinečného rádce, který povede jejích kroky tou správnou cestou a srdečně zvu do světa léčivé enkaustiky.     

  

Fotogalerie

Tato fotogalerie je prázdná.

NOVÉ

 

1. Olejomalba technikou BOBA ROSSE

2. Šamanský buben a enkaustika

 
 3. Malba voskem na nahřívací velkoformátové desce
 
 4. Americká enkaustika
 
 5. Individuální kurzy enkaustiky
 
 6. Individuální arteterapie
    90 min   500,- Kč
    (slouží jako forma psychoterapie)