Enkaustika

Malování teplým rozpuštěným voskem, tzv. enkaustika je technika stará několik tisíc let. Název je odvozen z řeckého slova encausis, což znamená v překladu vypálit. K malování se používal rozpuštěný včelí vosk smíchaný s barevnými přírodními pigmenty, který se nanášel např. na hliněné nebo dřevěné desky. 

V současné době se při tvorbě používá speciální malá žehlička jejíž pomocí se nanáší barevný horký vosk na leštěný papír. Tato technika je velmi nenáročná a proto vhodná téměř pro každého člověka. Není třeba mít předchozí výtvarné zkušenosti ani talent. Při práci s žehličkou vznikají na podkladě abstraktní variace, které vás překvapí a nadchnou. Více detailů, ale i nespočetné množství dalších zajímavých prvků nám pomůže vytvořit enkaustické pero s různými typy nástavců, dále kovové škrabky, houbičky různých tvarů apod. Pokročilejší mohou sáhnout po náročnější "rozfoukávané" technice, při které se pracuje s horkovzdušným fénem. Cíleným postupem při práci umožňuje enkaustika malovat i konkrétní objekty, s nichž asi největší popularitě se těší krajinná malba, která vyžaduje ale již určité zkušenosti.

Enkaustiky se není třeba bát, není třeba mít obavy "zda to zvládnu". Tato úžasná technika vám dá svobodu projevu, odprostíte se od naučených "výtvarných vzorců", které v sobě máme z dob školní docházky. Intuitivní pohyb ruky povede vaši žehličku, která začne "kouzlit" obrázky s 3D efektem s náměty, které probudí vaši fantazii. Zde můžete vše - každé dílko je jedinečné, neopakovatelné, dokonalé. Vydejte se s námi na cestu tvoření, která vás rozveselí, pohladí a dodá sebevědomí. Vstupte do světa enkaustiky.

NOVÉ

 

1. Olejomalba technikou BOBA ROSSE

2. Šamanský buben a enkaustika

 
 3. Malba voskem na nahřívací velkoformátové desce
 
 4. Americká enkaustika
 
 5. Individuální kurzy enkaustiky
 
 6. Individuální arteterapie
    90 min   500,- Kč
    (slouží jako forma psychoterapie)