Arteterapie

 

Arteterapie, neboli LÉČBA UMĚNÍM, je speciální psychoterapeutický postup, při němž se pomocí nejrůznějších výtvarných metod působí na psychickou stránku člověka. Je skvělou cestou, jak vynést na povrch podvědomé jevy, které ovlivňují naše uvažování a rozhodování, aniž bychom si toho byli vědomi. Ať už se jedná o zážitky z dětství nebo o pocity, které si nechceme připustit.

Arteterapie umožňuje lépe poznat vlastní emoce a pak s nimi pracovat. Je to prostředek, který nám pomocí tvorby umožní nahlédnout do svého nitra, pomůže nám zbavit se vnitřních bloků. Terapeutická kresba a malba má důležité poslání - díky ní porozumíme lépe tomu, co prožíváme, jak myslíme, kdo jsme. Kreslení uvolňuje vnitřní nejistotu a strach, probouzí nadšení, radost a v konečném důsledku harmonizuje naši mysl a psychiku.

Arteterapie nám dává možnost pracovat na sobě, vydat se tou správnou cestou, nalézt rovnováhu a harmonii.

Na seminářích je kladen důraz na působení barev na lidskou psychiku, zejména jsou využívány jednoduché techniky léčení barvami pro obnovení energie a zdraví. Vodítkem a pomocníkem může být i jednoduchý astrologický, popř. numerologický rozbor podle data narození. Během semináře probíhá jednoduchá meditace, chcete-li "zastavení se" a spočinutí chvíli ve svém nitru, tak abychom své pocity následně předali spontánní (automatickou) kresbou či malbou na papír. Dochází tím k uvolňování bloků uložených v našem podvědomí, podpoříme sebeuzdravující procesy v našem organismu.  

Semináře jsou zaměřeny především na výtvarný projev, na osvojení techniky malování voskem. Současně se seznámíte s tím, co o nás naše tvorba vypovídá a jak nám může pomoci, dále i o tom, že každé dílko v sobě nese určitý energetický otisk jeho tvůrce a jak nás tento energetický náboj může ovlivňovat. 

Tyto terapie nenahrazují v žádném případě odbornou lékařskou péči, pokud trpíte nějakým psychiatrickým onemocněním či poruchou, vyhledejte pomoc psychologa, popř. psychiatra. 

NOVÉ

 

1. Olejomalba technikou BOBA ROSSE

2. Šamanský buben a enkaustika

 
 3. Malba voskem na nahřívací velkoformátové desce
 
 4. Americká enkaustika
 
 5. Individuální kurzy enkaustiky
 
 6. Individuální arteterapie
    90 min   500,- Kč
    (slouží jako forma psychoterapie)